Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... cariera
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

cariera

Buna, sper sa ma puteti ajuta cu cateva raspunsuri. Sa va prezint mai intai situatia:
Am terminat studiile de licenta domeniul Finante-Banci, acum urmez un master in acelasi domeniu. M-am gandit ca as putea de asmenea urma cursurile unui master in Stiinte penale la Facultatea de Drept. Ce specializare voi avea dupa ce termin acest master? O cunostinta mi-a spus ca atat timp cat nu intru in Barou, masterul in stiinte penale nu ma ajuta cu nimic (iar la pt Barou nu pot da examen decat daca sunt licentiata in drept).
As vrea sa fac acest master deoarece mi-ar place foarte mult sa lucrez a DNA sau o structura asemanatoare (stiu veti spune ca pentru asta ar fi trebuit sa ma inscriu la facultatea de drept inca din licenta, contextul a facut sa aleg stiinte economice).

Multumesc!
Ramona-G a scris:
Am terminat studiile de licenta domeniul Finante-Banci.... M-am gandit ca as putea de asmenea urma cursurile unui master in Stiinte penale la Facultatea de Drept.

Va primeste la masterul facultatii de drept cu licenta in Finante-banci? V-ati interesat?
Da ma pot inscrie, cel putin in regulamentl de admitere de anul trecut nu se interzice.
Ramona-G, utilizator