Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Marca in registrara
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Marca in registrara

Am cumparat un stock de haine ( fara marca ) din strainatate. Vanzatorul este de acord sa le comercializez punand propria mea eticheta cu marca integistrata. Este acest lucru legal , eu nefiind fabricantul marfii?
Da este legal, atat timp cat dvs nu incalcati dreptul la marca al tertilor (ex daca eticheta dvs este identica sau similara cu alte marci ale tertilor, inregistrate ptr haine sau ptr comercializare haine)