Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract comodat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract comodat

Se poate face act de vanzare-cumparare pentru un autoturism dar numerele de inmatriculare sa ramana pe numele proprietarului facandu-se un contract de comodare pentru acestea. Multumesc!!!
Se poate face un contract de comodat, asta insemnand ca va da spre folosinta cu titlu gratuit, nu inseamna ca va vinde.
Indreptati-va catre o masina pt care va puteti plati taxele ca s-o inmatriculati pe numele dvs, altfel apar oricum, complicatii.
Multumesc pt rasp!