Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Alocatie de hrana personal navigant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Alocatie de hrana personal navigant

Buna seara,

as dori sa stiu ce lege, ordonanta... guverneaza aceste alocatii de hrana pentru personalul navigant, care este plafonul lor si cum sunt ele din punct de vedere fiscal. De asemenea, as dori sa stiu daca ele se acorda separate de diurnal zilnica.
Am citit raspunsurile oferite anterior si am cautat prin toate legile lamuriri, dar nu am gasit.

Va multumesc anticipat!
H.G. nr.185/1994 privind acordarea alocației de hrană zilnice pentru personalul navigant și auxiliar ambarcat pe nave, modificat prin H.G. nr.1068/2013.