Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Am o intrebare legata de HG 437/2018 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Am o intrebare legata de HG 437/2018 privind acordarea ...

Buna ziua,
Am o intrebare legata de HG 437/2018 privind acordarea alocatiei de hrana zilnica pentru personalul navigant.
Va rog daca ma poate ajuta cineva cu informatii, privind obligativitatea acordarii alocatiei de hrana si care e valoarea minima sau maxima stipulata in acest moment.
Mentionez ca suntem o companie privata, nu de stat.
Va multumesc.
Cuantumul numărului de calorii și costul acestora, astfel cum sunt prevăzute în anexă, reprezintă valori minime recomandate la stabilirea alocației de hrană prin contracte colective de muncă și/sau contracte individuale de îmbarcare pentru personalul navigant și auxiliar de pe navele aparținând altor persoane juridice.
Cornel Vasile, Consilier juridic