Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere tardiva incetare CIM per. determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere tardiva incetare CIM per. determinata

Buna ziua!
Am avut un salariat cu CIM per. determinata care a expirat in 01.09.2014.
Azi am observat ca nu am transmis Revisalul la data expirarii, pe portal Revisal, la ultima preluare rapoarte el apare activ, insa la data incetare contract apare 01.09.2014.
O sa retransmit astazi?
Care sunt consecintele la un control ITM?
Multumesc!
Transmiterea intarziata a REVISAL-ului poate fi sanctionata cu amenda sau cu avertisment de catre ITM in cazul unui eventual control.
Sa speram ca la un eventual control n-or sa observe....
Multumesc!