avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 372 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... transmitere tardiva incetare CIM per. determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

transmitere tardiva incetare CIM per. determinata

Buna ziua!
Am avut un salariat cu CIM per. determinata care a expirat in 01.09.2014.
Azi am observat ca nu am transmis Revisalul la data expirarii, pe portal Revisal, la ultima preluare rapoarte el apare activ, insa la data incetare contract apare 01.09.2014.
O sa retransmit astazi?
Care sunt consecintele la un control ITM?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: madina71 , utilizator 12:22, 19 Ianuarie 2015
Transmiterea intarziata a REVISAL-ului poate fi sanctionata cu amenda sau cu avertisment de catre ITM in cazul unui eventual control.
Sa speram ca la un eventual control n-or sa observe....
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neinregistrare in termen a prelungirii unui cim pe perioada determinata alinamunteanu alinamunteanu Buna ziua, ce se mai poate face in situatia in care s-a uitat inregistrarea in Revisal a actului aditional de prelungire a unui contract de munca incheiat ... (vezi toată discuția)
Revisal alinamariabrasoveanu alinamariabrasoveanu Buna ziua, Am urmatoarea situatie - un salariat caruia ii expira cim-ul in data de 25.12.2012. Noi am lucrat pana pe 21.12.2012 si nu mai lucram pana pe ... (vezi toată discuția)
Incetare cim pe perioada determinata apetra apetra un contract incheiat pentru intervalul 12.4 - 11.7. cu ce data se desface contractul - 11.7 ultima zi sau cu 12.7? (vezi toată discuția)