Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Rectificare Cf, vecin cu titlu de proprietate
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Rectificare Cf, vecin cu titlu de proprietate

Detin un teren la care trebuie facuta rectificare de suprafata in cartea funciara (deoarece in realitate este considerabil mai mare decat suprafata trecuta in CF) si trebuie sa obtin o hotarare judecatoreasca. Unul dintre vecini este numai mostenitor al titlului de proprietate emis pentru terenul lui.
Intrebarea este, daca vecinul poate semna declaratiile cerute de proces, fara a avea propria carte funciara facuta/actualizata?
csz33, utilizator
Nu as putea apela la uzucapiune?? Daca nu acum, poate peste cativa ani?