Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchiriere apartament catre PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchiriere apartament catre PFA

Buna ziua

As dori si eu niste sfaturi referitoare la un contract de inchiriere.
Detin un apartament proprietate personala si doresc sa-l inchiriez unor persoane care au PFA. Aparamentul e cu 2 camere iar in apartament urmeaza sa isi desfasoare activitatea 3 persoane cu PFA care profeseaza in domeni diferite. Nu stiu ce presupune inchirierea catre PFA cum se face contractu si in afara de acordului care trebuie dat de vecini ce ar mai presupune?
Cum e cel mai indicat sa fac contractul? Cu fiecare in parte sau sa fac cu o persoana si cu celelalte 2 comodat?
Cu fiecare in parte.