avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Inchiriere apartament catre PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Inchiriere apartament catre PFA

Buna ziua

As dori si eu niste sfaturi referitoare la un contract de inchiriere.
Detin un apartament proprietate personala si doresc sa-l inchiriez unor persoane care au PFA. Aparamentul e cu 2 camere iar in apartament urmeaza sa isi desfasoare activitatea 3 persoane cu PFA care profeseaza in domeni diferite. Nu stiu ce presupune inchirierea catre PFA cum se face contractu si in afara de acordului care trebuie dat de vecini ce ar mai presupune?
Cum e cel mai indicat sa fac contractul? Cu fiecare in parte sau sa fac cu o persoana si cu celelalte 2 comodat?
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 14:09, 25 Ianuarie 2015
Cu fiecare in parte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Domiciliu diferit de sediu social lavber lavber Buna ziua, Urmeaza sa imi fac PFA. Am facut un contract de comodat intre mine si mama. Doar ea locuieste la adresa la care eu am cerut sa imi fac sediu, eu ... (vezi toată discuția)
Inchiriere apartament care este si sediu pfa norna norna Buna ziua, urmatoarea situatie, va rog o opinie: - am un apartament proprietate personala este sediul profesional al PFA-ului meu - pot ceda in calitate ... (vezi toată discuția)