avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1395 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392B

Am vrut sa depun astazi la Finante D 392B (PFA-sistem real, neinregistrat in scopuri de TVA) si mi s-a spus ca pot depune declaratia doar intre 1-28 feb. Totul ok pana aici, insa cand i-am aratat doamnei declaratia (cea luata de pe site-ul ANAF) mi-a spus ca nu e buna si ca imi trebuie o declaratie cu cod de bare.

Daca ma puteti ajuta cu un link unde pot completa aceasta declaratie "cu cod de bare", mi-ati fi de mare ajutor! Eu am cautat pe site-ul ANAF si nu am gasit.

I-am mai pus doamnei respective o intrebare, si anume daca mai trebuie depusa declaratia daca CA=0 pe anul 2014, insa nu a stiut sa imi raspunda. Din cate am citit eu, in 2014 nu a trebuit depusa D392B cu CA=0, insa pe anul 2015 nu stiu daca s-a modificat legislatia in aceasta privinta. Poate ma ajutati dvs.

Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: ailioiu , utilizator 13:40, 10 Februarie 2015
Buna seara

[ link extern ]

Ultima modificare: Vineri, 6 Februarie 2015
imike, utilizator
Pe site-ul anaf s-a actualizat fișierul ieri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie 392 b CORNEA ADRIAN CORNEA ADRIAN Buna ziua. Am un PFA , nu sunt platitor de TVA. In anul 2014 nu am avut activitate cifra de afaceri fiind 0. Am inteles ca si in aceste conditii trebuie ... (vezi toată discuția)
Program 392b lulu58 lulu58 Stie cineva daca a aparut anul acesta (2015) programul pentru declaratia 392B (aferent anului 2014). Daca da, unde il pot gasi? (vezi toată discuția)
Declaratia 392b pentru 2010, fara limita inferioara Popu Popu Din cate se pare declaratia 392B pentru anul 2010 va fi depusa de toate persoanele neinregistrate in scopuri de TVA si care nu au depasit plafonul TVA (119.000 ... (vezi toată discuția)