Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 392B

Am vrut sa depun astazi la Finante D 392B (PFA-sistem real, neinregistrat in scopuri de TVA) si mi s-a spus ca pot depune declaratia doar intre 1-28 feb. Totul ok pana aici, insa cand i-am aratat doamnei declaratia (cea luata de pe site-ul ANAF) mi-a spus ca nu e buna si ca imi trebuie o declaratie cu cod de bare.

Daca ma puteti ajuta cu un link unde pot completa aceasta declaratie "cu cod de bare", mi-ati fi de mare ajutor! Eu am cautat pe site-ul ANAF si nu am gasit.

I-am mai pus doamnei respective o intrebare, si anume daca mai trebuie depusa declaratia daca CA=0 pe anul 2014, insa nu a stiut sa imi raspunda. Din cate am citit eu, in 2014 nu a trebuit depusa D392B cu CA=0, insa pe anul 2015 nu stiu daca s-a modificat legislatia in aceasta privinta. Poate ma ajutati dvs.

Va multumesc mult!
Buna seara

[ link extern ]

imike, utilizator
Pe site-ul anaf s-a actualizat fișierul ieri