Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cui sa ma adresez?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cui sa ma adresez?

Buna ziua!

Cunosc o situatie, intr-o institutie publica, in care administratorul a directionat banii din contul acestei institutii dupa bunul plac si fara a-i transfera in casierie mai intai, si fara vre-un acord al consiliului de administratie sau macar cu stiinta lor. Ce organ este competent sa cerceteze situatia si sa ia masuri? Multumesc!
Sesizati initial politia departamnetul fraude
Faceti plangere penala, pe care o depuneti cu nr.de inregistrare/ data la parchet. Anexati documente care sa va sustina punctul de vedere.