avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare contract intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare contract intretinere

Buna ziua,
As dori un raspuns penteru urmatoarea problema: parintii mei au facut un contract de intretinere cu uzufruct viager catre fratele meu mai mic. Din pacate, acesta a decedat acum 5 lunisi as dori sa stiu cum pot acestia sa reintre in posesia apartamentului. Mentionez ca fratele meu nu era casatorit si nu avea copii. Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Mostenire apartament peterpan17 peterpan17 buna ziua. se de speța următoare: doi părinti tata A si mama B ; s-a căsătorit fiind ambii divorțați ; au o fata , acum majora (căsătorita ) , ... (vezi toată discuția)
Doresc să las moștenire apartamentul bun propriu unuia dintre copiii din prima căsătorie, cu anumite condiții. ce act îmi recomandați? Avicatnet Avicatnet Buna ziua sunt casatorita am un apartament luat inainte de casatorie si eu am 2 copii din alta cadatorie.As vrea cand nu o sa mai fiu unul dintre copii sa ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. Întâmpin o situație puțin neclara si aș dori ... Daaris Daaris Buna ziua. Întâmpin o situație puțin neclara si aș dori un sfat. Soțul mamei mele a murit recent (tată vitreg) iar împreună au 3 copii. El mai avea ... (vezi toată discuția)