Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Magazin online
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Magazin online

Buna seara ! Am o firma ca are ca obiect de activitate comertul de orice fel.Pot sa deschid un site (magazin virtual) unde sa vand diverse produse? Trebuie sa adaug alt cod din codul caen in actul constitutiv?Va Multumesc !
analizati putin reglementarile in vigoare / Legea nr. 365/2002, republicata 2006, privind comertul electronic
Pentru a desfasura o astfel de activitate trebuie sa aveti cuprins in statutul societatii posibilitatea de a o desfasura. In caz contrar, este necesar sa faceti un act aditional la statut si sa cuprindeti si o astfel de activitate.
va trebuie caen 4791- Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet