Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Declaratie de renuntare cu titlu oneros la dreptul de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Declaratie de renuntare cu titlu oneros la dreptul de uzufruct

Buna ziua,

Ma intereseaza si pe mine daca se poate incheia o ,,DECLARATIE DE RENUNTARE CU TITLU ONEROS LA DREPTUL DE UZUFRUCT,, la notar.

Va multumesc!!!
GAGIU1982, utilizator
catre cine vrea sa instraineze dreptul de uzufruct?
catre nudul proprietar?
Da, catre nudul proprietar.
si ma mai interesa daca dpdv legal mai este obligatoriu mentionarea certificatului energetic in acest tip de act (legea 159/2013).