Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cine are dreptul la mostenire?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cine are dreptul la mostenire?

Buna seara!am si eu o intrebare.in cazul decesului unui parinte,cine are dreptul la mostenire?sunt singur la parinti.Am avut o sora care a decedat si are 2 copii. Va multumesc!
sotul supravietuitor, cei 2 copii ai surorii si dv