Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... recalculare pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

recalculare pensie alimentara

este vorba despre cazul unei cunostinte..in urma divortului a trebuit sa achite o patrime din venitul net lunar...totul a fost in regula o perioada dar a ramas fara serviciu vreo 4 luni de zile...intrebarea este daca in aceasta perioada in care nu a muncit ar trebui sa plateasca aceeasi suma sau mai putin?
Aceeasi suma.
Daca nu e specificat în hotărâre ce suma fixa are de plătit, adică cat inseamna în lei pătrime aia, va da cat va putea pana va avea un venit stabil.