avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... daca se poate profesa ca avocat ..cu studii din alta ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

daca se poate profesa ca avocat ..cu studii din alta tara

intrebarea e..studii juridice facute in rm ,finalizate cu licenta ..acum ca avocat stagiar ..se poate lucra in ro ca avocat ,adica sa intru in baro sau trebuie sa intru in barou mai intai aici in rm ?pt a intra in barou in ro ce examene se dau ,ce taxe se achita ?va multumesc
Cel mai recent răspuns: leo17 , utilizator 09:18, 28 Ianuarie 2015
nimeni nu ma poate ajuta cu un raspuns la intrebarea mea ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tutorial admitere avocatura roumanie roumanie As dori si eu niste informatii despre ce pasi trebuie sa urmezi ca sa intri in avocatura. Probabil unii gandesc de pe acum ca am terminat facultatea cum a ... (vezi toată discuția)
Ref.consultatii juridice la domiciliu maria tofan maria tofan Sunt licentiata in drept (bobocel) dar mi-as dori sa acord consultatii juridice la domiciliu.De exp. sa intocmesc cereri de chemare in judecata, intampinari, ... (vezi toată discuția)
Admitere inppa marachi marachi Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii: in ce consta admiterea la INPPA , taxele de inscriere si dosarul de inscriere. Multumesc! (vezi toată discuția)