Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... daca se poate profesa ca avocat ..cu studii din alta ...
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

daca se poate profesa ca avocat ..cu studii din alta tara

intrebarea e..studii juridice facute in rm ,finalizate cu licenta ..acum ca avocat stagiar ..se poate lucra in ro ca avocat ,adica sa intru in baro sau trebuie sa intru in barou mai intai aici in rm ?pt a intra in barou in ro ce examene se dau ,ce taxe se achita ?va multumesc
nimeni nu ma poate ajuta cu un raspuns la intrebarea mea ?