Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... depunere plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

depunere plangere penala

Plangerea penala unde se depune la Politie unde e dosarul....sau trebuie in alta parte care e demersul?? ma instiinteaza cineva de aceasta plangere penala..(mentionez am avut un accident rutier-pieton)
- o pot depune si fara avocat?
da , acolo la politie, o puteti depune si fara avocat , insa aveti grija sa nu depasiti termenul de 2 luni...
:offtopic:Ati tot intrebat , si tot nu v-ati edificat cu privire la aceasta problema .In vederea ajustarii mesajelor ,utilizati butonul edit .Multumesc.
V-am si dat un model de plangere penala prealabila... nu e musai sa aveti un avocat care sa va reprezinte interesele , depuneti-o fie la Politie , fie la Parchet.Succes.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat