avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... iesire din indiviziune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

iesire din indiviziune

buna seara,am si eu o problema detin impreuna cu sora mea un imibil,acum fix un an de zile am fost chemat la mediator fiindca ea vrea sa iasa din indiviziune.am hotarat de comun acord la mediator ca vom vinde casa imreuna si vom imparti bani.
tot atunci am hotarat ca nu vom mai locui niciunul dintre noi in imobil pana vom realiza vanzarea.
intrebarea este daca eu vreau sa ma mut inapoi in imobil aceea hartie ma poate afecta invre-un fel?mentionez ca vanzarea urma sa se faca in maxim 6 luni de la acordul la mediator si a trecut fix un an de atunci.
astept raspuns multumesc
Cel mai recent răspuns: mary_123454 , utilizator 18:24, 28 Ianuarie 2015
ea nu este de acord sa stam noi acolo nici ea.tinand cond de faptul ca eu nu am unde stau si am si un copil minor(momentan stam cu chirie)si numai imi pot permite sa platesc chirie ea avand in posesie cu sotul ei un apartament in care locuiesc.
vrea sa ne dea in judecata sa vinda casa la licitatie.intrebarea este cat dureaza un proces ca acesta am inteles ca foarte multi ani
mary_123454 a scris:

ea nu este de acord sa stam noi acolo nici ea.tinand cond de faptul ca eu nu am unde stau si am si un copil minor(momentan stam cu chirie)si numai imi pot permite sa platesc chirie ea avand in posesie cu sotul ei un apartament in care locuiesc.
vrea sa ne dea in judecata sa vinda casa la licitatie.intrebarea este cat dureaza un proces ca acesta am inteles ca foarte multi ani


mai raspunde cineva va rog

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiunea alex-d alex-d buna ziua. tatal meu a murit in iunie 2009, si am ramas eu (fiul), mama mea si o sora vitrega (dupa tata). sora mea vrea sa vanda casa in care locuim (ea ... (vezi toată discuția)
Domiciliul copilului dupa divort mamazzz mamazzz Buna ziua, Sunt casatorita de 11 ani si avem un copil de 4 ani. Locuim cu parintii sotului, in casa acestora fara sa fim proprietarii vreunei locuinte. Sunt ... (vezi toată discuția)
Pregatire divort cu copii,posibil partaj casa si alte detalii vioara_as vioara_as Am doi copii gemeni(fata si baiat) in etate de 13 ani.Acum 40 de zile sotia a parasit domiciliul conjugal ,fata mergand cu ea .S-a mutat cu chirie cu un alt ... (vezi toată discuția)