Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... OUG 70/2014
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

OUG 70/2014

va rog sa va exprimati punctul de vedere la urmatoarea intrebare , un functionar public (consilier) cu atributii de asistenta sociala in cadrul compartimentului de asistenta sociala de la nivel local ( primarie) poate beneficia de majorarea salariului cu 100 lei conform OUG 70/2014. Fac specificarea ca la nivel local -comuna nu avem constituit serviciul public local de asistenta sociala ci doar un compartiment in aparatul de specialitae a primarului. Va multumesc anticipat.
Am inteles ca OG 70 s-a amanat pana la aparitia normelor metodologice.