Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Unde deschid PFA-ul?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Unde deschid PFA-ul?

La locul de domiciliu sau unde am contractul de închiriere pentru birou?
art. 9 din OUG 44/2008
(1) PFA, intreprinzatorul persoana fizica titular al intreprinderii individuale si intreprinderea familiala au sediul profesional declarat prin cererea de inregistrare in registrul comertului si de autorizare a functionarii.
..

Asadar, daca sediul biroului va fi in jud.Ilfov, actele se vor depune la Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Ilfov
Bucureşti, Intrarea Sectorului nr. 1, sect.3, Cod postal: 030353 (parter si etaj 3).