Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Daca intri in somaj indemnizat si trebuie sa platesti pensie alimentara cum procedezi ...in momentul in care iti faci dosarul de somaj trebuie sa spui ca ai de platit pensie alimentara ? (somajul nu este mai mult de 400 lei va opri aceeasi suma de bani din somaj pt pensie sau se recalculeaza pensia alimentara la un procent mai mic pana isi va gasi de munca ?
Trebuie obținută o hotarare judecătorească in acest sens, avind in vedere ca au fost diminuate veniturile.