avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Daca intri in somaj indemnizat si trebuie sa platesti pensie alimentara cum procedezi ...in momentul in care iti faci dosarul de somaj trebuie sa spui ca ai de platit pensie alimentara ? (somajul nu este mai mult de 400 lei va opri aceeasi suma de bani din somaj pt pensie sau se recalculeaza pensia alimentara la un procent mai mic pana isi va gasi de munca ?
Cel mai recent răspuns: av_silvia_margineanu , utilizator 23:55, 29 Ianuarie 2015
Trebuie obținută o hotarare judecătorească in acest sens, avind in vedere ca au fost diminuate veniturile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara diminuata in urma recalcularii pensiei militare Ana-Maria_67 Ana-Maria_67 Buna ziu, am si eu o intrebare la dvs. in urma divortului, fostul sot i-a acordat fiicei mele o pensie alimentara de 500 lei, data prin hotarare ... (vezi toată discuția)
Somaj/contract de munca doinadavidescu doinadavidescu As dori sa ma lamuriti in urmatoarea chestiune. Sunt in somaj din luna noiembrie 2010 cu o indemnizatie (calculata diminuat 15%) de 560 lei. Daca inchei ... (vezi toată discuția)