Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Sfaturi pentru a da politia romana in judecata
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Sfaturi pentru a da politia romana in judecata

buna ziua , mi s-au intocmit 3 dosare pe raza a 3 localitati diferite pentru conducere fara permis , din aceste 3 dosare in care nu sunt vinovat pt c nu stiam faptul c am dreptul de a conduce suspendat iar eu fizic am avut mermisul in mana atunci cand am fost oripit in trafic pt mici abateri (fara centura , 63 km/h in loc de 50 ....etc) am luat amenda la fiecare am platito si fiecare din acesti politisti cand au verificat ulterior punctele au observat c figuram in baza lor d date cu permisul suspendat si evident c au facut aceste doasare ................. am mers la fiecare din ei si am dat declaratii si am atasat copii la documentele pe care le aveam ,etc .....din aceste 3 doasare sa finalizat unul prin npu (neinceperea urmariiri penale - clasare) , trebuie sa astept sa se finalizeze si celelate 2 , ideea e ca in acest termen de 8 luni ....pana acum + ce va mai dura , nu am putut conduce , am fost nevoit sa lucrez pe alt post la serviciu si uneori sa-mi angajez sofer , am toate actele care sa ateste aceste aspecte si vreau sa dau politia romana in judecata pentru ami recupera banii pe aceste deplasari , (estimativ 2000 euro) , ceva sfaturi vizavi de asta ,
Atentie sporita impotriva cui intentionati sa formulati plangerea,deoarece daca s-au instrumentat 3 dosare penale,solutionarea acestora intra in responsabilitatea procurorului de caz,care analizand documentele din dosar ,dispune solutia finala