Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene nerambursabile

buna seara. am 43 de ani si doresc sa primesc ajutor pentru a deschide o fabrica de mobila din lemn masiv intr.o comuna din teleorman. am doar cunostinte in domeniu, casa si teren. imi trebuie hala si utilaje. va rog sa.mi explicati daca pot primi fonduri si daca da, cum si ce trebuie sa fac
In primul rand trebuie sa infiintati o firma: SRL, SRL-D
SRL-D are costuri zero la infiintare.
Puteti accesa programe nationale ca firma nou infiintata, doar ca este un singur program care acorda maxim 10.000 euro, finantare 50%, pentru constructie.Diferenta de 50% trebuie sa o aveti dvs. Pentru utilaje se poate accesa alt program, START.
Gasiti detalii la acest link:
[ link extern ] /