avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta

Buna ziua, am uitat sa imi cumpar rovineta .aveam cumparata pe un an si am uitat cand expira. Am circulat vreo 3 saptamani Fara rovinieta pe unde sunt camere video. Cate amenzi pot lua? In cat timp trebuie sa imi ajunga procesul verbal acasa? Care este legea rovinietei? Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: negrila , utilizator 11:29, 30 Ianuarie 2015
Conform dispozitii in vigoare,autoritatea va emite 1 singur PV aferent unei luni calendaristice-indiferent de numarul de depistarii de circulat fara rovinieta
Despagubirea se 28 de dolari sau euro mai e in vigoare? In ce Caz se plateste?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta ... dany2605 dany2605 Bună ziua. Astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta din Martie 2022... Nu mi a venit nici o amenda acasa Am citit ca dacă nu primesc nimic ... (vezi toată discuția)
Rovinieta 2011 ovidiu7 ovidiu7 Am primit 4 p.v. pentru ca am circulat 1 saptamana pentru un parastas cu masina.Nu mi-am dat seama ca ar trebui sa platesc rovinieta! Trebuie la fiecare pv sa ... (vezi toată discuția)
Executare silita-28 euro despagubire cnadnr andreiion88 andreiion88 Buna seara, In anul 2011 am primit 2 amenzi din partea cNADNR pentru ca am circulat in 2 zile consecutive peDN6 fara a avea rovinieta. Eu atunci am platit ... (vezi toată discuția)