Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Rovinieta

Buna ziua, am uitat sa imi cumpar rovineta .aveam cumparata pe un an si am uitat cand expira. Am circulat vreo 3 saptamani Fara rovinieta pe unde sunt camere video. Cate amenzi pot lua? In cat timp trebuie sa imi ajunga procesul verbal acasa? Care este legea rovinietei? Multumesc anticipat!
Conform dispozitii in vigoare,autoritatea va emite 1 singur PV aferent unei luni calendaristice-indiferent de numarul de depistarii de circulat fara rovinieta
Despagubirea se 28 de dolari sau euro mai e in vigoare? In ce Caz se plateste?