Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre abuz in functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre abuz in functie

Buna ziua

Am o problema mai putin obisnuita. Sunt angajat si sunt instrumentist ( cu licenta) la trompeta. Am un coleg care canta la acelasi instrument cu mine, numai ca are un salariu mai mare cu 450 lei decat mine. Eu cand am aflat, am refuzat sa mai cant trompeta 1 ( adica ceea ce e mai greu dintr-un concert sau spectacol,) considerand ca al meu coleg fiind platit mai bine trebuie sa faca acest lucru. Conducerea ma obliga si ma ameninta sa cant cu banii pe care -i primesc. Colegul in cauza nu face fata sa cante si este prieten cu conducerea. Unde trebuie sa ma adreses ca sa-mi caut drepturile privind aceasta situatie/
Salariul individual se stabileste prin negocieri individuale intre angajator si salariat.

Incercati o sesizare la CNDC - Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii
Adresa: Piata Valter Maracineanu nr 1-3, sector 1, 010155 Bucuresti
Telefon: +4 021 312.65.78 ; +4 021 312.65.79
Fax: +4 021 312.65.85
Email: support @ cncd.org.ro

Detalii: [ link extern ] /

Cornel Vasile, Consilier juridic