avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Despre abuz in functie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Despre abuz in functie

Buna ziua

Am o problema mai putin obisnuita. Sunt angajat si sunt instrumentist ( cu licenta) la trompeta. Am un coleg care canta la acelasi instrument cu mine, numai ca are un salariu mai mare cu 450 lei decat mine. Eu cand am aflat, am refuzat sa mai cant trompeta 1 ( adica ceea ce e mai greu dintr-un concert sau spectacol,) considerand ca al meu coleg fiind platit mai bine trebuie sa faca acest lucru. Conducerea ma obliga si ma ameninta sa cant cu banii pe care -i primesc. Colegul in cauza nu face fata sa cante si este prieten cu conducerea. Unde trebuie sa ma adreses ca sa-mi caut drepturile privind aceasta situatie/
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:53, 30 Ianuarie 2015
Salariul individual se stabileste prin negocieri individuale intre angajator si salariat.

Incercati o sesizare la CNDC - Consiliului National pentru Combaterea Discriminarii
Adresa: Piata Valter Maracineanu nr 1-3, sector 1, 010155 Bucuresti
Telefon: +4 021 312.65.78 ; +4 021 312.65.79
Fax: +4 021 312.65.85
Email: support @ cncd.org.ro

Detalii: [ link extern ] /

Ultima modificare: Vineri, 30 Ianuarie 2015
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tichete de masa suciu_diana suciu_diana Buna ziua, ma puteti lamuri si pe mine in urmatoarea chestiune, va rog? O persoana se angajeaza la o firma, insa sta acolo doar 2 saptamani, dupa care ... (vezi toată discuția)
"la munca egala ,salariu egal" Mihai8 Mihai8 La firma la care imi desfasor activitatea,de la 1.01.2015 sistemul de salarizare s-a modificat de la sistemul \\"in acord\\"la sistemul\\"regie\\",diferenta ... (vezi toată discuția)
Mobbing dani02bella dani02bella Va rog sa imi spuneti ce se poate face in cazul unei situatii de hartuire la serviciu si daca exista in codul muncii in legislatia romana ceva legat de ... (vezi toată discuția)