Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... calomnie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

calomnie

Buna ziua, vreau sa dau in judecata o colega care m-a acuzat in fata celorlalte colege, deci am martori, ca i-am umblat in geanta si i-am furat si bani. Cand i-am zis sa cheme politia ca sa ia amprente si sa faca ancheta, n-a vrut. In schimb ma acuza pe mine. In baza carui art. si cum sa procedez sa o dau in judecata? Va multumesc anticipat.
Hahaha, doar pentru atat, haideti dna ... impacati-va, nu se poate ce vreti dvs., nu este nico infractiune. Tot ce puteti face este sa o dati in judecata pe civil si sa cereti daune morale pentru prejudiciul de imagine suferit (dar trebuie sa dovediti ce spuneti).