avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Comunicare- executare silita pensie de intretinere
Discuție deschisă în Executare silită

Comunicare- executare silita pensie de intretinere

Buna seara,
in urma cu 2 ani am apelat la executor pentru a demara executarea privind pensia de intretinere a copilului minor-lucru stabilit de instanta in hotarare judecatoreasca;deoarece nu s-a respectat acest lucru.
dupa aprox 2 ani nu am primit comunicarea cu solutia,ce se poate face?
procesul s-a terminat asa cum am citit pe portalul judecatoriei?
Pot face adresa catre arhiva judecatoriei?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: talpesghe , utilizator 21:29, 2 Februarie 2015
De cand ati facut cerere la executor si pana acum nu ati mai facut nimic, nu ati luat legatura cu executorul in anii astia ?
am intrebat pe ex,dar nici el nu a primit nicio comunicare,
am la dosar depus si hotararea de divort in original cum o pot obtine?
Executorul a cerut incuviintare la instanta ? daca a cerut, i s-a admis sau nu, scrie pe portalul instantei. Ce v-a zis executorul ca asteapta ?
Eu tot nu inteleg ce solutie asteptati si de ce executorul nu a inceput executarea.

procesul s-a terminat asa cum am citit pe portalul judecatoriei?

Ce ati citit pe portal?
solutie la validare poprire-Respinge ca neîntemeiată cererea;
tertul poprit-administratorul sc unde lucreaza tatal nu este de acord cu poprirea;mai mult nu stiu nici eu nici executoeul;
ce se poate face,va rog?
Deci s-a infiintat poprirea, angajatorul nu i-a retinut din salariu, iar executorul a cerut validarea, trebuie sa se si motiveze hotararea instantei, de e e neintemeiat.
Bunuri nu are ?

Alte discuții în legătură

Lnterpretare sentinta cerebel33 cerebel33 Buna ziua, conf sentintei judecatoresti s-a stabilit platirea lunara a pensiei de intretinere pentru un minor,deoarece nu s-a respectat aceasta hotarare am ... (vezi toată discuția)
Validare poprire dorel13 dorel13 am avut un proces -somatie plata, l-am castigat, este definitiv, am investit cu formula executorie, am dat la executor s-a validat poprirea si am facut cerere ... (vezi toată discuția)
Comunicare poprire bej - nu exista decizie/dosar la judecatorie Notsure Notsure Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie: daca cineva primeste o notificare de poprire de la BEJ, pentru un credit facut in anul 2005, ... (vezi toată discuția)