Forum Discuţii juridice Executare silită Comunicare- executare silita pensie de intretinere
Discuție deschisă în Executare silită

Comunicare- executare silita pensie de intretinere

Buna seara,
in urma cu 2 ani am apelat la executor pentru a demara executarea privind pensia de intretinere a copilului minor-lucru stabilit de instanta in hotarare judecatoreasca;deoarece nu s-a respectat acest lucru.
dupa aprox 2 ani nu am primit comunicarea cu solutia,ce se poate face?
procesul s-a terminat asa cum am citit pe portalul judecatoriei?
Pot face adresa catre arhiva judecatoriei?
multumesc!
De cand ati facut cerere la executor si pana acum nu ati mai facut nimic, nu ati luat legatura cu executorul in anii astia ?
am intrebat pe ex,dar nici el nu a primit nicio comunicare,
am la dosar depus si hotararea de divort in original cum o pot obtine?
Executorul a cerut incuviintare la instanta ? daca a cerut, i s-a admis sau nu, scrie pe portalul instantei. Ce v-a zis executorul ca asteapta ?
Eu tot nu inteleg ce solutie asteptati si de ce executorul nu a inceput executarea.

procesul s-a terminat asa cum am citit pe portalul judecatoriei?

Ce ati citit pe portal?
solutie la validare poprire-Respinge ca neîntemeiată cererea;
tertul poprit-administratorul sc unde lucreaza tatal nu este de acord cu poprirea;mai mult nu stiu nici eu nici executoeul;
ce se poate face,va rog?
Deci s-a infiintat poprirea, angajatorul nu i-a retinut din salariu, iar executorul a cerut validarea, trebuie sa se si motiveze hotararea instantei, de e e neintemeiat.
Bunuri nu are ?