Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie caz boala nerevizuibil
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie caz boala nerevizuibil

Sotul meu este pensionat pe caz de boala din aprilie 2001,avand 26 ani de munca in momentul pensionarii pe caz de boala.Este nascut in 18.08.1955,cand i se acorda pensia nerevizuibila(grupa 2 pana in 2012,apoi grupa 3 pana in prezent).
Se ia in calcul la stagiu complet de cotizare si anii pensionarii?
Multumesc.
Se asimileaza pentru pensia la limita de varsta.
Eu v-am spus conditia.
In ultima decizie stagiul total trebuie sa fie de 35 de ani.
Multumesc