avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 176 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Proiect legea pensiilor militare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Proiect legea pensiilor militare

Buna ziua!
Lucrez intr-o unitate militara de 25 ani,si grupa speciala ( 1 an lucrat = 1,6 ani).
Grupa speciala ma ajuta doar la scaderea virstei de pensionare,sau si la stabilirea
efectiva a pensiei.( Ex. se adauga 2% pentru fiecare an lucrat peste perioada de
cotizare de 25 ani. )
Cu stima

Alte discuții în legătură

Varsta iesirii la pensie conform legii nr. 263/2010, activitate in sistem militar loadingvirus loadingvirus Buna ziua Am un prieten care ar dori sa afle daca se incadreaza pentru iesirea la pensie la limita de varsta. Nascut 25 septembrie 1962; Perioada lucrata 30 ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie m.ap.n. Costy65 Costy65 Buna ziua,va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns in privinta iesirii la pensie conform Legii 263/2010. Mentionez ca sunt nascut pe 13.05.1965 ,am 25 de ani ... (vezi toată discuția)
Am realizat stagiul complet de cotizare? ionion64 ionion64 Am lucrat: - 6 luni, intr-o intreprindere de stat - 2 militar in termen - 1 an din nou in fabrica - 3 ani scoala de ofiteri - 21 de ani ofiter. Conform ... (vezi toată discuția)