Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

hotarare judecatoreasca

Buna seara, vreau sa intreb daca atunci cand iau hotararea judecatoreasca trebuie sa platesc 50 roni sau vine acasa gratuit?
o sa o comunice instanta gratuit, doar dace solicitati instantei legalizarea hotararii o sa platiti o taxa de timbru de 5 lei pentru fiecare exemplar.
Vine acasa gratuit. Daca vreti sa o legalizati, platiti 5 lei taxa de timbru la posta de domiciliu si mergeti cu copie de pe hotarare, taxa in original si cerere de legalizare la instanta.
Va multumesc frumos pentru raspuns!