Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa condamnare definitiva la cit timp se emite mandat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa condamnare definitiva la cit timp se emite mandat european?

Buna seara ,

La cit timp autoritatile romane vor emite mandat european de arestare dupa condamnarea definitiva ,eu deja fiind plecata din tara acum 2 ani,iar condamnarea am primit-o acum un an.

Multumesc
In mod normal imediat.. Actele se mai pierd..
Depinde la ce/cat ati fost condamnata, ca nu orice condamnari justifica un mandat european de arestare.
Buna ziua,

4 ani ,pe vechiul cod penal 215

Multumesc