avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dupa condamnare definitiva la cit timp se emite mandat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dupa condamnare definitiva la cit timp se emite mandat european?

Buna seara ,

La cit timp autoritatile romane vor emite mandat european de arestare dupa condamnarea definitiva ,eu deja fiind plecata din tara acum 2 ani,iar condamnarea am primit-o acum un an.

Multumesc
Cel mai recent răspuns: amaama , utilizator 12:30, 4 Februarie 2015
In mod normal imediat.. Actele se mai pierd..
Depinde la ce/cat ati fost condamnata, ca nu orice condamnari justifica un mandat european de arestare.
Buna ziua,

4 ani ,pe vechiul cod penal 215

Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mandat de arestare tariq tariq se emite un mandat de arestare european cand un om are de executat o pedeapsa de un an si 10 luni ? fapta de art.215 va multumesc (vezi toată discuția)
Apel, sentinta definitiva Cosmina98 Cosmina98 Buna ziua, Sotul meu are o condamnare de 5 ani, care nu este definitiva. Inca se judeca in apel.Intrebarea mea ar fi: dupa hotararea sentintei definitive ... (vezi toată discuția)
Prescriptia executarii pedepsei - mandat de arestare european val123 val123 BUNA ZIUA. O CUNOSTINTA A FOST CONDAMNATA LA 7 ANI DE INCHISOARE ,HOTARARE CE A RAMAS DEFINITIVA IN AUGUST 2000.DE ATUNCI SI PANA IN PREZENT A PLECAT DIN TARA ... (vezi toată discuția)