Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salar minim garantat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salar minim garantat

Am si eu o nelamurire.....HG cu salariul minim garantat pentru 2015 de ce nu se aplica si la functionari publici ? Mentionez ca sunt functionar public, principal gradatia 3 clasa de salarizare 50 avand salar de incadrare 915 lei si un asistent personal are salar de incadrare 975 lei.E interesant, nu?
Sesizati Inspectia Muncii cu privire la acest aspect.