Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Incompatibilitate consilier local
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Incompatibilitate consilier local

Un consilier local intenstioneaza sa infiinteze in comuna o asociatie a crescatorilor de animale si producatorilor legumicoli.Ca initiator e posibil sa fie ales presedinte al acestei asociatii,fara a fi retribuit. Intrebare. Exista vreo incompatibilitate intre functia de consilier local si cea de presedinte al asociatiei. Am citit legea 163/2001 si n-am vazut ca ar exista vre-o incompatibilitate. Dar poate n-am interpretat cum trebuie. Va multumesc.
Aici aveti ghidul incompatibilitatilor

[ link extern ]

Sau adresati-va institutiei competente sa va confirme sau infirme aceste aspecte aici,

[ link extern ] /