avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitate agenție publicitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitate agenție publicitate

Buna ziua! Am următoarea speța: o agenție de publicitate face cataloage de prezentare, mape, cărți de vizita, calendare pt clienți săi. Agenția executa grafica după care se trimite la tipografie de unde ii este facturat printare ( printare cala A4xexemplare, coalaA3 xexemplare etc). Cum fac efectiv înregistrările? Ce facturez clienților si cum descarc gestiunea? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Contabilitate agenție publicitate SARA2014 SARA2014 Buna ziua! Am următoarea speța: o agenție de publicitate face cataloage de prezentare, mape, cărți de vizita, calendare pt clienți săi. Agenția ... (vezi toată discuția)
Productie sau servicii ilsssa ilsssa firma cod caen 7311- Activitati ale agentiilor de publicitate, asociat unic fara salariati - printarea de carti de vizita+flyere pt clienti, este ... (vezi toată discuția)
Va rog....ajutor!!!!!!! auras2705 auras2705 Buna ziua. Am urmatoare problema si nu i gasesc solutia. Societate comerciala \" X\" care pana acum a distribuit hartie tipografica face niste ... (vezi toată discuția)