avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 983 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Contabilitate agenție publicitate
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Contabilitate agenție publicitate



Buna ziua! Am următoarea speța: o agenție de publicitate face cataloage de prezentare, mape, cărți de vizita, calendare pt clienți săi. Agenția executa grafica după care se trimite la tipografie de unde ii este facturat printare ( printare cala A4xexemplare, coalaA3 xexemplare etc). Cum fac efectiv înregistrările? Ce facturez clienților si cum descarc gestiunea? Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 5 Februarie 2015
SARA2014, utilizator

Alte discuții în legătură

Contabilitate agenție publicitate SARA2014 SARA2014 Buna ziua! Am următoarea speța: o agenție de publicitate face cataloage de prezentare, mape, cărți de vizita, calendare pt clienți săi. Agenția executa ... (vezi toată discuția)
Productie sau servicii ilsssa ilsssa firma cod caen 7311- Activitati ale agentiilor de publicitate, asociat unic fara salariati - printarea de carti de vizita+flyere pt clienti, este ... (vezi toată discuția)
Va rog....ajutor!!!!!!! auras2705 auras2705 Buna ziua. Am urmatoare problema si nu i gasesc solutia. Societate comerciala \" X\" care pana acum a distribuit hartie tipografica face niste ... (vezi toată discuția)