Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... \\"rea credinta\\" judecator?!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

"rea credinta" judecator?!

Este posibil ca un judecator sa emita o horarare favorabila unei persoane, bazandu-se doar pe declarartiile martorilor (care de cele mai multe ori mint, fiind de partea celui care-i aduce) si sa nu tina cont de actele din dosar, care sunt net favorabile celeilalte parti si care de fapt arata realitatea?
Ce masuri se pot lua impotriva unui asemenea complet de judecata, ar puaea fi acuzat de mallpraxis sau "rea credinta"? S-ar putea cere audienta la presedintele instantei sau doar reclamat la CSM?
Multumesc!
28lacra, utilizator
Judecatorii nu raspund pentru solutiile pronuntate... Asa a vazut el adevarul...
Nu se poate asa ceva , cum niste vorbe spuse aiurea pun la zid acte doveditoare ? Banuiesc ca trebuie sa existe APEL sau RECURS.
Cand vi se va comunica hotararea respectiva vedeti ce argumente a retinut judecatorul pentru a motiva hotararea si formulati calea de atac prevazuta de lege.Ganditi-va ca in sutele de mii de cauze judecate anual fiecare parte nemultumita ar formula plangere la politie si CSM....
Da, s-a facut apel, dar sunt indignata de judecata nedreaptă!
Sa speram ca judecatorul din apel vede altfel.