avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 675 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM pentru titularul unei intreprinderi individuale
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM pentru titularul unei intreprinderi individuale

Titularul unei intreprinderi individuale poate fi propriul angajat cu contract individual de munca?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:45, 4 Februarie 2015
Titularul unei intreprinderi individuale nu poate fi propriul angajat cu contract individual de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala - titularul poate fi salariat al propriei intreprinderii? maneaharalambie maneaharalambie titularul Intreprinderii individuale se poate angaja in cadrul I.I-ului cu contract individual de munca ? (vezi toată discuția)
Contract munca intreprindere individuala flori_minicards flori_minicards Buna ziua am o inteprindere individuala si doresc sa stiu da imi pot face contract de munca ? (vezi toată discuția)
Angajare titular i.i. casandreea casandreea Se poate angaja titularul unei intreprinderi individuale in propria I.I.? Eu spun ca NU! (vezi toată discuția)