Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... va rog frumos ...daca ma poate ajuta cineva ( credit ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

va rog frumos ...daca ma poate ajuta cineva ( credit neplatit)

Buna ziua, in urma cu 2 ani am facut un credit de nevoi personale la piraeus bank, de ceva vreme nu am posibilitatea sa achit ratele integral si am ajuns in situatia de a avea 4 rate restante ( aprox 380 eur) si o intarziere de 122 zile. ce se poate intampla daca se reziliaza contractul ( am luat de la ei 5600 de euro) avand in vedere ca am un apartament pe numele meu ( cu care nu am girat) ?
este posibil ca banca sa porneasca la executare, depinde ce este trecut in contractul dvs.
cautati sa treceti apartamentul si celelalte bunuri pe numele cuiva apropiat astfel incat sa nu aveti bunuri care sa fie urmarite.
cum pot trece apartamentul pe numele altcuiva?...ete costisitor acest lucru?