avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Recurs - durata fixare termen
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Recurs - durata fixare termen

Buna ziua,am o intrebare.In cat timp se fixeaza o data, de la recurs?Va multumesc.
Cateva luni, sau cateva luni bune.
Depinde. Daca nu trece de filtru, atunci nu o sa primeasca termen.
Buna seara imi puteti spune ce inseamna filtru si ce ar putea urma?Va multumesc.
Ce proces aveti?
Si ce vreti sa contestati?

Este bine sa precizati.

In procesul penal filtrul in recurs presupune sa va incadrati pe lege in mod efectiv.

Pana acum, dupa consultanta juridica cu studiul de caz inclus pe baza studiului dosarului penal, am respins toti clientii care au vrut un recurs in casatie pentru ca erau fara de sansa in mod real.
Ultima modificare: Joi, 5 Februarie 2015
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Buna ziua,sunt intr-un proces penal si nu sunt multumita de sentinta care a fost data de aceea am facut recurs.Despagubirile sunt enorm de mici.Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Casarea aled aled Buna seara, Am o mare problema,in luna octombrie o hotarire a sectiei a-9-a a devenit definitiva si ... (vezi toată discuția)
Ce înseamnă recurs liveomars liveomars Buna ziua! Am pierdut un proces in apel(cu banca) decizia instanței este ca admite apelul incident, respinge apelul principal ca nefondat, cu recurs in 30 ... (vezi toată discuția)
Motiv de recurs incadrat gresit. LuchianSeb LuchianSeb Buna ziua. Va rog spuneti-mi si mie... Daca am formulat o cerere de recurs in care am indicat un motiv de casare, dar din argumentele care le-am adus rezulta ... (vezi toată discuția)