Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cererea de suspendare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cererea de suspendare

Buna seara,

As dori sa stiu daca este posibil sa anulez sub vreo forma cererea de suspendare a pedepsei cu executare pe care avocatul a depus-o si pentru care s-a dat deja un termen. Sora mea doreste sa ii angajez alt avocat si ar avea nevoie de timp pentru a redepune o astfel de cerere, in cazul in care se poate anula aceasta.
Va multumesc
Buna ziua!

Se poate face cerere de renuntare, insa se va pune in discute la primul termen aceasta cerere.

Cu stima.