Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Recuperare pierderi produse de meseriasul care a ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Recuperare pierderi produse de meseriasul care a distrus apartamentul

Buna ziua!

Am avut de refacut un apartament de la 0 (gresie, faianta, glet ..etc), iar meseriasul mi-a distrus apartamentul. In conditiile in care eu si sotul eram la munca. Au venit noii meseriasi si a trebuit dat tot jos pana la placa, in conditiile in care ne-ar fi picat si tavanul in cap. As dori sa-l dau in judecata, "meseriasul" neavand autorizatie. Am poze , martori, inclusiv bonurile cu materialele cumparate. Este posibil sa mai recuperez vreun banut de la acest individ, dandu-l in judecata? Multumesc
Buna seara,

Ar fi indicat sa incercati sa rezolvati situatia creata pe cale amiabila.Va recomand sa apelati cu incredere la un birou de mediere din zona dvs.

Cu stima!