Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... avizele in cadrul certificatului de urbanism - conform ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

avizele in cadrul certificatului de urbanism - conform Legii 50/91 actualizata 2009

Buna ziua,
Doresc sa va adresez o intrebare legata de procedura de promulgare a unei legi.
In data de 22 iunie presedintele Romanieie a promulgat un decret pentru modificare OUG 27/2008 ce modifica legea 350/2003 prividn urbanismul si amenajarea teritoriului.
Cand intra in vigoare, care mai sunt pasii pentru publicarea in Monitorul Oficial?

Va multumesc
e-mailul meu este cfalnita@yahoo.co.uk
cfalnita, utilizator
In cuprinsul decretului, partea de final, este mentionat si termenul in care intra in vigoare de la publicarea in MO