Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Legea reducerii pedepsei cu 6 zile la luna a fost ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Legea reducerii pedepsei cu 6 zile la luna a fost aprobata?

Buna seara! Legea reducerii pedepsei cu 6 zile la luna din cauza conditiilor inumane in penitenciare a fost aprobata? Sau cand intra aceasta in vigoare? Si la ce se refera mai exact conditiile inumane din penitenciare?
A fost promulgată de către Președintele României, dar nu cred că a fost încă publicată în Monitorul Oficial.

Aici puteți vedea varianta trimisă spre promulgare:

[ link extern ]
Buna ziua,

Tot aceasta Lege ma intereseaza si pe mine... O Lege nu ar trebui publicata in MO, imediat.. Oare ce s-a intamplat cu acest Decret 634/2017?
Am tot verificat pe MO si nimic.

Multumesc mult!! O zi frumoasa!
Buna ziua,

a fost publicata in MO..

Cand va intra in vigoare? Va rog....

[ link extern ]