Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Asigurarea deces din imbolnavire sau accident
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Asigurarea deces din imbolnavire sau accident

care sunt bolile care nu sunt prevazute in acest tip de polita?
daca asiguratorul nu iti acorda despagubirea ce ar trebui sa faci in cazul aceste polite de asigurare?
De regula sunt excluse bolile preexistente.
Asiguratorul ar trebui sa raspunda motivat (respingerea) cererii Dvs. de despagubire.