Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cumparare apartament cu teren revendicat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cumparare apartament cu teren revendicat

Buna ziua,
Am si eu urmatoarea nelamurire, as dori sa achizitionez un apartament prin Prima casa pe care deja eu l-am gasit dar am inteles ca este posibil ca terenul pe care este construit blocul sa fie in proces de revendicare. Ma intereseaza daca afecteaza in mod direct calitatea de propietar asupra apartamentului si daca banca imi poate oferi un credit pentru acest apartament. Va multumesc
Este hazardat de raspuns deooarece exista posibilitatea ca terenul si cladirea sa aiba proprietari distincti
Pentru clarificarea statutului si constatare existenta eventuale sarcini,solicitati oficial,in temeiul disp L nr 7/1996 relatii la cadastru