Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot avea angajati profesiile liberale?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot avea angajati profesiile liberale?

Sunt medic dentist inregistrat la finante ca si profesie liberala cu CIF si as vrea sa stiu sub ce forma (contract) pot angaja o asistenta sau o secretara si sub ce forma se vor achita contributiile acestui salariat.
Multumesc.
Angajarea o puteti realiza prin intermediul unui contract individual de munca, intocmai ca la orice salariat. Iar impozitele achitate vor fi reprezentate de contributiile pe salarii.