Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita credit , retinere din venit
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita credit , retinere din venit

In urma unui credit pe care eu si multi altii il considera prescris, dar instanta a hotarit retinerea datoriei din venitul lunar , pus in aplicare in urma cu aproximativ doi ani, banca imi trimite in continuare adrese cum ca datorez dobinzi si majorari pentru contul de card respectiv. Intrebarea mea este daca este corect, deoarece eu stiam ca daca sentinta judecatoreasca este data cu referire la acel credit care la acea data era stabilita rtinerea sumei stabilita de instanta ca fiind 4856,60 ron incepind cu intrarea in vigoare a sentintei se blocheaza orice adaugiri de dobinzi sau majorari acelui cont.Va rog sa ma lamuriti daca eu stiu bine sau nu.
In sentinta nu se precizeaza nimic de dobanzi ?