Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract de voluntariat pentru asistenti medicali ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract de voluntariat pentru asistenti medicali generalisti si asistenti de farmacie

Buna ziua. Sunt absolventa a cursurilor postliceale de asistent medical generalist (din 2008) si asistent de farmacie (din 2014). In ce conditii as putea sa fac practica la un cabinet stomatologic...sau la o farmacie, dat fiind faptul ca am terminat cursurile celor 2 scoli..si nu imi pot gasi de lucru in aceste domenii pe nicaieri ?? Poate asa as putea gasi ceva de lucru. Am inteles ca se poate face un anumit tip de contract de voluntariat, prin care firma la care fac practica sa se justifice cu mine, in caz de vreun control de la ITM.
~ Conținut șters la cerere ~