Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mandat de arestare european
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mandat de arestare european

Buna ziua ,

Am fost condamnata in 2013 , am lipsit din tara pe tot parcursul procesului , in 2014 am nascut in aceasta tara.
Banuiesc ca deja s-a emis mandat de arestare european pe numele meu fiind condamnata la 4 ani inchisoare conform vechiului cod penal art.215 .
Va deranjez cu intrebarea : daca doresc sa contactez un avocat care sa imi studieze dosarul si declaratiile mele date la diicot in 2009 , se poate ?
Avocata de aici doreste sa stie anumite informatii din acest dosar , iar eu sincer dupa 6 ani nu prea imi aduc aminte tot , fiind o nebunie de agitatie atunci.
Cunoasteti cazuri cind extradarea a fost refuzata ?

Cu respect ,
Puteti oricand sa faceti acest lucru. Avocatul face copii de dosar si le trimite la adresa indicata de dvs. EExista mai multe metode de a angaja un avocat de la distanta.