Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... datorii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

datorii

ce pot intelege prin : În baza art. 400 Cod procedura civila repune cauza pe rol. Acorda termen la data de 26.03.2015 pentru când vor fi citate pârtile. Reclamantul va fi citat cu menţiunea de a preciza cum s-a făcut imputaţia plaţilor in suma de 1.011 lei conform chitanţei nr. .... si in suma de 2.059 lei conform chitanţei nr. ...., plaţi efectuate de paratul ....... si cu menţiunea de a preciza daca îşi mai menţine acţiunea cu privire la debitul solicitat fata de plăţile efectuate.
Inseamna ca ati avut o actiune civila pe rol,care a fost suspendata si ulterior a fost repusa pe rol,cu termen de judecata 26.03.2015
Art.400 NCPC.Repunerea pe rol"Daca in timpul deliberarii,instanta gaseste ca sunt necesare probe sau lamuriri noi va dispune dispune repunerea pe rol a cauzei,cu citarea partilor". Rezulta ca, cauza a fost repusa pe rol in timpul deliberarii,fiind necesare probe sau lamuriri noi,si, nu a fos repusa pe rol urmare suspendarii , cum gresit a spus utilizator ynocentta.
Va multumesc frumos pentru raspuns